Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z opiniami naszych pacjentów zarówno z OKULUS PLUS z Bielska, jak i naszej Specjalistycznej Poradni Okulistycznej OKULUS PLUS w Jaworznie.

 

Ewa Buchta-Sibik, Oświęcim (laserowa korekcja wzroku dwoje oczu)

Na operację laserowej korekcji zdecydowana byłam już jakiś czas. Czekałam aż w OKULUS PLUS będą wykonywane te zabiegi. Do operacji przekonały mnie względy finansowe. Nie lubię nosić okularów, bo mi przeszkadzają. Przeliczyłam wydatki na soczewki kontaktowe i wyszło mi,żę operacja zwróci się już po troku. Przy czym jej efekt pozostaje na całe życie. Zarówno z zabiegu, jak i opieki w OKULUS PLUS jestem bardzo zadowolona. Polecam!

 

Remigiusz Kotyla, Jaworzno (laserowa korekcja jednego oka)

Wadę oka odziedziczyłam po mamie, która wcześniej po babci. U mnie niestety to rodzinne. Na co dzień aż tak bardzo mi to nie przeszkadzało, ale bez operacji nie mógłbym przejść badań medycyny pracy choć drugie oko mam zdrowe. Z powodu wady nie mogłem zostać ratownikiem górniczym, a nie ukrywajmy, że poza prestiżem to również dodatek do pensji. Teraz w końcu będę mógł zrealizować marzenia, z czego bardzo się cieszę. Poradnię OKULUS polecam z całą rodziną. Przed moim zabiegiem laserowej korekcji oka swoją zaćmę zoperowała tu mama. Oboje jesteśmy bardzo zadowoleni. Tylko tata został. Na szczęście nie potrzebuje jeszcze żadnego zabiegu, ale jeśli pojawi się taka potrzeba to z pewnością operacji podda się tylko w tej klinice.

 

 

Anna i Władysław Warańscy, Jaworzno (operacja usunięcia zaćmy, stała opieka okulistyczna)

Jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki, wszyscy sympatyczni, mili, fachowa pomoc i obsługa. Do zmiany placówki leczenia zachęcała mnie córka, która sama również zrezygnowała z wyjazdów poza Jaworzno, skoro najlepszą pomoc ma blisko domu. Natomiast zabiegi w Bielsku poleciła koleżanka, która wcześniej usuwała zaćmę w poradni OKULUS PLUS, a na stałe leczy się w poradni w Jaworznie. My tez już jesteśmy stałymi pacjentami i to bardzo zadowolonymi. Jedyne zastrzeżenie do operacji zaćmy to taka jakość widzenia, ze mąż zdziwił się, ile ma zmarszczek. Dodatkowym atutem jest studio optyczne na miejscu. Teraz planuję zamienić dwie pary zwykłych okularów na progresywne, których miałam okazję spróbować jeszcze w trakcie pracy, zanim poszłam na emeryturę.

 

 

 

Janina Cygan, Bielsko-Biała (operacja usunięcia zaćmy)
Jestem bardzo zadowolona z opieki, badań i całej obsługi. Klinikę poleciła mi inna osoba i ja tez bardzo polecam!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maria Lenart, Sucha Beskidzka (operacja usunięcia zaćmy)

Sporo w życiu widziałam już, ale i mimo to jestem pozytywnie zaskoczona taką ilością badań różnorodnych, jeżeli idzie o diagnozę i dopasowanie najlepszych soczewek oraz poziomem obsługi pacjenta. Zadzwoniłam, umówiłam się na termin – wszystko gładko, grzecznie, elegancko.

Bardzo mi odpowiada takie zatroskanie o pacjenta, które da się wyczuć już od pierwszej wizyty, na której otrzymałam rzetelne, wyczerpujące informacje. Na wizycie kwalifikacyjnej Pani Doktor bardzo się starała wszystko wyjaśnić i dopasować do moich potrzeb. Mało tego, na drugi dzień telefonicznie mnie wezwała i przepraszała za to, a przecież to w moim interesie jest, żeby sprawdzić wszystkie najlepsze rozwiązania. W Okulusie jest takie zatroskanie o pacjenta ze strony personelu medycznego. O mnie i moją świadomość, co się będzie ze mną działo podczas zabiegu, jakie mogą być skutki, z czym muszę się zmierzyć. Odniosłam wrażenie, że jest bardzo ważna tutaj - nie biznes tylko ja pacjentka, co jest w dzisiejszym świecie bardzo rzadkie. W Poradni OKULUS PLUS rzeczywiście pacjent jest najważniejszy!

 

 

 

 

Stanisława Mieszaniec, Brzeszcze (operacja usunięcia zaćmy)
Bardzo się cieszę, ze operacje zaćmy zrobiłam w Okulusie. Brat początkowo nakłaniał mnie do operacji w Czechach, ale cieszę się , że go nie posłuchałam i wybrałam sprawdzoną naszą Poradnię OKULUS PLUS w Bielsku. Brat zoperował się w innym szpitalu i teraz ma problemy z widzeniem. Mamy porównanie i ja widzę doskonale a on niestety nie. Jedyne, czego żałuję to, że nie posłuchałam Pani Doktor i wybrałam soczewkę, po której muszę nosić okulary do czytania. Niestety po operacji pierwszego oka decyzji tej zmienić już się nie da, żeby widzenie było jednakowe. Podejmując decyzję sugerowałam się wyższą ceną i chciałam zaoszczędzić a tak naprawdę to tylko straciłam. Wygodniej by mi się teraz żyło bez okularów, które i tak trzeba zmieniać i za nie płacić, czyli oszczędność żadna. Na to chciałabym zwrócić i na co chciałabym zwrócić uwagę innym pacjentom to, żeby wybrali robił gdzie indziej i teraz ma problemy z widzeniem.

 

 

 


   

Piotr Jankowiak

Operacji usunięcia zaćmy poddałem się po wielu latach braku widzenia na jedno oko. W trakcie zabiegu okazało się, że nie widziałem nie tylko z powodu zaćmy, ale też dawnego urazu oka. Pani Doktor trochę namęczyła się przy zabiegu, ale za to wspaniale widzę…

Nie zdawałem sobie sprawy, że całkowity brak widzenia można tak szybko usunąć i już na drugi dzień wszystko wyraźnie widzieć w żywych, wręcz jaskrawych kolorach. Teraz widzę zoperowanym okiem lepiej niż tym zdrowym. Różnica jest ogromna, nie tylko kolory wręcz jaskrawe, bo widziane niezoperowanym okiem wydają się teraz szare i blade, ale w ogóle… jakby porównywał jasność dzięki zwykłej żarówce a neonówce.

Polecam Klinikę w Bielsku, gdzie się operowałem i poradnię w Jaworznie. Operacje drugiego oka z pewnością oddam tylko w ręce fachowców z poradni OKULUS PLUS.

 

Jan Kapłon, Oświęcim

 

Z operacją zaćmy mojej mamy wiążę wielkie nadzieje. Mieszkam sam z mamą i opiekuję się nią. Poza tym, że wymaga opieki po dwóch zawałach to jeszcze straciła wzrok. To straszne, jak bardzo osoba niewidoma jest uzależniona od kogoś innego. Niestety choroba wpływa na życie wszystkich – chorego i opiekuna czy otoczenia. Teraz każdy urlop spędzam z mamą, a przed wyjazdem w delegację muszę zadbać o zastępstwo. Zorganizować opiekunkę, w której rękach zostawi się niewidomą matkę i cały dom nie jest takie proste, jakby mogło się wydawać. Proszę mnie źle nie zrozumieć – nie chodzi o to, że się skarżę czy użalam nad sobą. Tak nie jest. Po prostu ludzie nie mają świadomości z iloma wyrzeczeniami, obowiązkami, trudnymi emocjonalnie sytuacjami, bo przecież kocham mamę i chcę dla niej jak najlepiej życie z chorym na zaćmę się wiążę. To ważne, żeby o tym mówić. Żeby ci, co mają szansę i możliwości operować się, kiedy jeszcze nie są uzależnieni od innych robili to. Pani Doktor Filipecka nie obiecała gruszek na wierzbie, bo nie może tego robić, ale wiem, że zrobi wszystko co może, żeby pomóc mojej mamie i mi. Ufam jej i wierze, że dzięki operacji w poradni OKULUS PLUS nasze życie zmieni się na lepsze.

 

 

 

 

Kamila i Łukasz Tomala, Oświęcim (laserowa korekcja wzroku dwoje oczu)

 

Mąż się denerwował przed zabiegiem, choć nic nie mówił. Ja się bałam strasznie, bo mąż nie potrafi usiedzieć na miejscu, a po takim zabiegu trzeba troszkę odpocząć. Bardzo się cieszymy z zabiegu, bo mu to dużo da. Wada wzroku mogła wykluczyć go z wykonywania zawodu górnika, dlatego podjęliśmy decyzję o laserowej korekcji, żeby nie musiał nosić okularów i zachował obecne stanowisko pracy. O poradni OKULUS PLUS dowiedzieliśmy się od znajomej teściowej, która też tutaj się operowała i również była bardzo zadowolona. Szybki termin operacji - na tym bardzo nam zależało, świetny efekt zabiegu, fachowa pomoc, sympatyczny personel. Wszystko bez zastrzeżeń. Jeśli będziemy mieli jakiekolwiek problemy z oczami to z pewnością przyjedziemy znowu do Państwa.

 

 

 

 

 

 

 

Marzen Skórnicka

Nie miałam wcześniej świadomości, że bóle i zawroty głowy mogą wynikać z problemów ze wzrokiem. Ludzie często, podobnie jak ja sama wcześniej, źródeł swoich dolegliwości doszukują się wszędzie tylko nie w oczach, a nawet mała wada widzenia jak moja 0,5 i 0,75 może już negatywnie wpływać na nasz organizm. Jestem bardzo zadowolona i pracę Poradni w Jaworznie z optykiem oceniam na 5.

 

 

 

 

 

 

 


Jadwiga Legień, Andrychów

Wszystkim polecam dr n.med. Iwonę Filipecką i cały personel poradni OKULUS PLUS za życzliwość, uprzejmość i przede wszystkim profesjonalizm oraz troskliwą opiekę medyczną okazywaną wszystkim pacjentom.

 

 

 

 

 

 

 


Jan Siwy, Niemcy

Dla muzyka nie tylko słuch jest ważny, ale również wzrok. Jako muzyk muszę widzieć nuty, bo bez nich nie zagram koncertu. To podstawa. Kiedy zacząłem mieć z tym problemy udałem się do okulisty w Niemczech. Tam stwierdzono zaćmę i wyznaczono długi czas oczekiwania. Dla mnie każdy dzień to strata. Nie mogę nie tylko grać, ale też pojawia się problem z utrzymaniem pracy i finansami, a na to nie mogłem sobie pozwolić. Po powrocie do domu od razu zacząłem szukać porządnej kliniki w Polsce. W internecie trafiłem na poradnie OKULUS PLUS i same dobre opinie. Popytałem też znajomych i decyzja była tylko jedna – Bielsko i dr Filipecka. Teraz wszystko widzę i bardzo za to dziękuję! Szybko, sprawnie, na wysokim poziomie. Miły personel. Polecam!

 

 

 

 

 

Kazimierz Żółtowski, Niemcy

W trakcie zabiegu nic nie czułem, żadnego bólu. Było bardzo miło. Pani doktor przed operacją rozmawiała ze mną i wybraliśmy soczewki, po których nie trzeba nosić okularów. To bardzo wygodne w pracy. Jestem budowlańcem i wykonuję m.in. prace malarskie. Przed operacją, gdy było słonecznie i widno to dobrze malowałem. Jak było ciemno to na drugi dzień widoczne były smugi, niedociągnięcia i trzeba było poprawiać. To strata czasu i pieniędzy. Dlatego szybko zdecydowałem się na operację zaćmy. Dobrze widzieć to ważne, ale w moim przypadku zdecydowałem się głównie ze względów zawodowych. Personel fachowy i miły, klinika na europejskim poziomie.

 

 

 

 

 

 

Anna Trzcińska, Jaworzno

Mama przed operacją już nic nie widziała. Miała bardzo dużą wadę wzroku i inni lekarze w ogóle nie chcieli podjąć się operacji. Dopiero Pani Doktor Filipecka zgodziła się operować. Teraz, gdy mama widzi to jej i nasze życie bardzo się zmieniło. Mama w końcu zobaczyła swoje prawnuki, a wnuczek już się nie smuci, że babcia go nie widzi. Mama chętnie uczestniczy w spotkaniach rodzinnych, czego przed operacją unikała. Wstydziła się, że przy jedzeniu się poplami. Nie pomagało tłumaczenie, że to przecież normalne przy ślepocie.  Bardzo się cieszę, że zdecydowaliśmy się na zabieg i że dr Filipecka zgodziła się operować. Teraz mama znowu jest samodzielna. Sama się umyje, ubierze i nie potyka o meble. Dla nas - rodziny to bardzo duże odciążenie. Bardzo kochamy babcię i wszyscy cieszymy się, że znowu widzi. W Poradni OKULUS PLUS nic bym nie zmieniła. Wszystko jest tak jak powinno być. Wszyscy są bardzo mili i życzliwi, pielęgniarki i lekarze. Opieka na najwyższym poziomie. Szczerze polecam!

 

Danuta Pisarska, Wieliczka

Bardzo dużo chorowałam i myślałam, że to jest zbyteczne na stare lata. W ogóle już nie widziałam i robiłam wszystko na pamięć. Gdybym wcześniej wiedziała, że mogę widzieć to już dawno bym się zoperowała. Gdy po operacji zobaczyłam firankę u córki w pokoju to z radości wyleciałam z płaczem. Te kolory i piękne wzory aż mnie przestraszyły, bo przez tyle lat tylko ciemność była.

 

 

 

 

 

 

 

Maria Kruczkowską-Young, Londyn

Jadąc samochodem zbyt późno odczytałam znak zjazdu. Nigdy nie miałam z tym problemu, stąd gdy sytuacja się powtórzyła to wywołało to u mnie niepokój. Szybko zgłosiłam się do okulisty, który zdiagnozował zaćmę i polecił dr Filipecką. Od razu zdecydowałam się na zabieg w poradni OKULUS PLUS. Jestem bardzo zadowolona z opieki i jakości obsługi. Zabieg był szybki i całkowicie bezbolesny. Dlatego od razu zdecydowałam się na operację drugiego oka.

 

 

 

 

 

 

 

Moja wdzięczność nie zna granic. Pragnę gorąco podziękować personelowi medycznemu z Panią Doktor Filipecką na czele, za wspaniałe podejście do pacjentki za profesjonalizm w tworzeniu miłej serdecznej atmosfery. Brak mi słów wdzięczności dla Pań pielęgniarek, które z pełnym oddaniem zajmują się pacjentem.


Moja wdzięczność nie zna granic. Pragnę gorąco podziękować personelowi medycznemu z Panią Doktor Filipecką na czele, za wspaniałe podejście do pacjentki za profesjonalizm w tworzeniu miłej serdecznej atmosfery. Brak mi słów wdzięczności dla Pań pielęgniarek, które z pełnym oddaniem zajmują się pacjentem.

 

Lecząc się w klinice od paru lat chciałabym serdecznie podziękować za miłą, fachową, wspaniałą opiekę dla całego personelu.

 

Serdeczne podziękowania za bardzo miłą i fachowa opiekę jestem pacjentką od pół roku po zabiegu wróciła mi znowu chęć do życia.

 

Bardzo dziękuje za fachowa opiekę miłą atmosferę uprzejmość całego personelu i Pani Doktor.

 

Dziękuje za opiekę nad moimi oczami.

 

Dziękuje bardzo za miłą i fachową pomoc ze strony całego personelu. Za cierpliwe i dokładne udzielenie informacji.

 

Z radością i szczęściem opuszczam klinikę, która dodała mi optymizmu w moim skromnym życiu. Polecam wszystkim tę klinikę dziękuje całemu personelowi medycznemu (płeć damska) za wspaniałą atmosferę miły uśmiech oraz ciepłe słowa, które pomogły mi pokonać stres. Teraz czuję się wspaniale, a na świat spoglądam ze szczęściem.

 

wykonanie: www.kompmar.net.pl